Kochamy Śpiewać

Kochamy śpiewać

W dniu 18 kwietnia zarządem Stowarzyszenia zorganizowano warsztaty wokalno-aktorskie dla dzieci Szkoły sobotnio-niedzielnej przy PSKO.
Celem warsztatów było zapoznanie się z procesem tworzenia muzyki, próby wokalne dzieci , wykorzystając szprzęt profesjonalny, znajomość z organizacja pracy w studiach nagrań. To była cudowna okazja zostać na chwilę znakomitą piosenkarką.
Warsztaty prowadził profesjonał swojej sprawy, członek Państwowego Stowarzyszenia Muzycznego na Ukrainie, Laureat Ogólnoukraińskich Konkursów Kompozytorskich, sędzia krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych, kompozytor, poeta – Pan Wiktor Nykolyszyn, który również współpracuje z:
• „Balmmedia” (Polska),
• Studio 7 (Polska),
• Mińskie Centrum Kultury (Białoruś),
• Chmielnicki Pałac Sztuki
• Filharmonia Chmielnicka.
Praca na próbach była intensywna, dynamiczna, z dużym naciskiem na odkrycie w dzieciach swojego unikatowego brzmienia ,wyrobienie własnego głosu i osiągnięcie czystości jego emisji. Dzieci ćwiczyły w grupach i indywidualnie. Pierwsza grupa – do 9 lat, druga grupa 9-15 lat. Również próbowały śpiew solowych utworów polskich. Niektóre dzieci śpiewały w duecie i nawet tworzyły dźwięki za pomocą palców i gąb.
Szybko zleciał czas w „Srtar House” – siedzibie rozwoju dzieci. Bo ten proces okazał się bardzo ciekawym. Ale nie mówimy do widzenia, a mówimy do zobaczenia na kolejnych warsztatach.

Działanie jest współfinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.