Co to jest Wielkanoc?

Wielkanoc to najważniejsze święto w naszej chrześcijańskiej tradycji i szczególny czas w naszym życiu. Wielkanoc upamiętnia Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa…

W naszym Stowarzyszeniu pielęgnowane są chrześcijańskie tradycje religijne, dlatego 22 kwietnia 2019r. W restauracji „Mrija kozaka” zebraliśmy się wspólnie przy Wielkanocnym stole aby podzielić się jajkiem i złożyć życzenia.

Otworzyli występ absolwenci zespołu

u „Kwiat na Kamieniu” –  Daniel Fortuna, Lera Kuź i Dawid Galajbida.

Nasz zespół wczuł się w nastrój Świąt Wielkanocnych, a wyjątkowa atmosfera i niepowtarzalny klimat udzielił się wszystkim obecnym. Z wielkim zaangażowaniem dzieci zaprezentowały ciekawą scenkę „Bajka z jajka” i zaśpiewały wielkanocne pieśni. Kolorowe pisanki, świąteczne, chrześcijańskie symbole i tradycyjne stroje, przygotowane przez Panią Natalię Łysak, Tatianę Fortuna i rodziców, stanowiły piękną scenografię.

Najmłodzi artyści zatańczyli wesoły taniec “Wiosenna polka” przygotowany przez nauczyciela z choreografii Pana Jarosława Melnyka.

           Pięknie słowa o tej Wilekiej Nocy i Zmartwychwstaniu Jezusa  powiedział Biskup Jan Niemiec. Życzył, aby ten czas Zmartwychwstania Pańskiego przyniósł wszystkim radość w sercach i wzajemną życzliwość. Na zakończenie  życzenia radosnych i błogosławionych świąt Wielkiej Nocy, złożył Prezes Polskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego w Kamieńcu Podoslkim Pan Stanisław Nagórniak.

Chcemy przekazać serdeczne podziękowania dla Pani Walentyny Borkowskiej (rest. “Mrija Kozaka”); dla Pana Wasyla Strojanowskiego (Podilski Agrarny Uniwesrytet); dla Pana Oleksandra Mosejczuka i Volodymyra Jurjewa (Sp. Z o.o. “Ukraiński Krystal”); i dla Pana Olega Pietrowskiego za pomoc w organizacji obchodów Świąt Wielkanocnych w Kamieńcu Podolskim.