“Kresowa tęcza”

W dniach 26 lipca do 04 sierpnia 2019 po raz kolejny odbył się wyjazd zespołów naszego Stowarzyszenia do Polski. Dzieci polskiego pochodzenia z zespołów Kwiat na Kamieniu oraz Apelsyn zaprezentowały program artystyczny „Kresowa tęcza”na terenach Żabna, Zabawy, Opola, Nysy oraz Otmuchowa.

Artyści wystąpili w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, gdzie zostali serdecznie przyjęci przez księdza proboszcza i parafian oraz 29 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej. 30 lipca udali się do Otmuchowa by tam wystąpić w miejskim domu kultury oraz w Parafii Otmuchowa. Uświetniał występy chór Sursum Corda pod kierownictwem Pana Stanisława Nagórniaka. Program, który zaprezentowali wzruszał do łez opolską i otmuchowską publiczność.

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie, za pośrednictwem której został dofinansowany wyjazd do Polski; Towarzystwu Polonia-Kresy (prezes – Pani Krystyna Rostocka); Stowarzyszeniu Przyjaciół Podola (prezes – Pani Aleksandra Świderska);  Parafii Otmuchów i wszystkim przyjaciołom z Polski, którzy od wielu lat są z nami i z naszym Stowarzyszeniem.

Foto: Andrzej Skibniewski

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Artyści z Kamieńca Podolskiego wystąpili w Otmuchowie

Artyści z Kamieńca Podolskiego wystąpili w Otmuchowie.30 lipca na scenie otmuchowskiego kina Podzamcze wystąpiły: Chór Sursum Corda oraz zespół dziecięcy Kwiat na Kamieniu. Artyści kultywują polską kulturę na Ukrainie. W swoim repertuarze mają pieśni religijne i patriotyczne. Zespoły prowadzi Stanisław Nagórniak, prezes Polskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego im. Józefa Rollego w Kamieńcu Podolskim. Jak się okazuje – artyści do Otmuchowa zawitali nie po raz pierwszy.

Опубліковано Miasto i Gmina Otmuchów Середа, 31 липня 2019 р.